Drukuj
Kategoria: Informacje
 
W Labiryncie, na rozstajach dróg i dylematów, wciąż trwa walka bogów słowiańskich i germańskich.... Na przełomie V i VI wieku na Pomorze Zachodnie, zamieszkiwane do tej pory przez ludy germańskie, przybyli Słowianie. Wraz z pradawnymi ludami na tych ziemiach pojawili się ich bogowie. Między bogami natychmiast rozpoczęła się walka o dominację... Bóstwa przy użyciu swoich atrybutów, toczyły nieustające wojny, które pomimo upływu lat nie miały końca. Nasi przodkowie żyjący w harmonii z prawami natury, mieli dość ciągłych niesnasek swoich bogów. Wciąż zastanawiali się jak zakończyć spory. Po długich namysłach w końcu znaleźli rozwiązanie... Mędrcy używając sprytu i tajemnych zaklęć uwięzili bogów w nieprzebytym labiryncie. Po dzień dzisiejszy walka między bogami trwa, a każdy kto wejdzie do wnętrza labiryntu i odbierze bogom ich atrybuty, weźmie udział w tym boju! Podejmij wyzwanie! Wejdź do wnętrza największego na świecie labiryntu grabowego i spróbuj odnaleźć ukryte punkty kasowe.

ELEMENTY GRY:
- 10 kasowników ukrytych wewnątrz labiryntu;
- komplet 10 kart z wizerunkami bogów (5 kart z bogami słowiańskimi i 5 kart z bogami germańskimi)
- mapa labiryntu, - pomocnicza ściągawka z rozrysowanymi drogami wyjścia z labiryntu i kasownikami.
 

ZASADY GRY:
W zaułkach labiryntu na uczestników gry czekają punkty kasowe zwane portalami - 5 należących do bogów germańskich i 5 do bogów słowiańskich. Każda karta z wizerunkiem boga ma przyporządkowany numer kasownika (1-10). Znajdź je i skasuj w nich odpowiednie karty, w ten sposób przejmiesz od danego boga jego atrybut. Celem gry jest odnalezienie wszystkich punktów kasowych i jak najszybsze wydostanie się z labiryntu. Gra przygotowana została w taki sposób, aby można było bawić się w nią w pojedynkę, w parach lub całymi drużynami, jednym zestawem do gry lub kilkoma. Możecie działać jako jedna drużyna – wspólnie poszukując ukrytych w labiryncie punktów kasowych lub stanąć do rywalizacji!

ZASADY GRY DLA GRUPY:
Podzielcie się na dwie drużyny – Słowian i Germanów. Każda z drużyn otrzymuje karty z odpowiadające swoim bogom. Wygrywa ta drużyna, która odnajdzie odpowiednie kasowniki, skasuje swoje karty i jako pierwsza wydostanie się z labiryntu. Zestaw do gry dostępny jest w Serduszkowej Chacie (Ogrody Hortulus Spectabilis) oraz markecie Ogród i Galeria (Ogrody Tematyczne Hortulus). Cena zestawu – 10 zł. Dostępne są również pamiątkowe dyplomy i certyfikaty – 5 zł. Gra dostępna jest w polskiej i niemieckiej wersji językowej.

ZABAWA Labirynt Mocy została NAGRODZONA W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE TURYSTYCZNYM TOURISM TRENDS AWARDS 2017