Drukuj
Kategoria: Aktualności

Odliczamy dni do Kulinarnego Festiwalu Kwiatów Jadalnych! To wyjątkowe wydarzenie, które w tamtym roku podbiło serca jego uczestników, odbędzie się już w ten weekend: 15-16 lipca 2017 r. Już po raz drugi goście, którzy odwiedzą Ogrody Hortulus Spectabilis w Dobrzycy, będą mogli dowiedzieć się, które z kwiatów są jadalne oraz poznać ich niezwykłe smaki.


Tradycyjnie podczas festiwalu odbędzie się gotowanie w plenerze ogrodu. W serwowanych potrawach wystąpią znane, ogrodowe kwiaty jadalne. Pokaz kulinarny z udziałem zaproszonych kucharzy, połączony będzie z degustacją kwiatowych przysmaków. Na tych, którym zasmakuje kwiatowa kuchnia i zechcą włączyć kwiaty do codziennego jadłospisu, czekają przepisy na wybrane dania.

Nowością tegorocznej edycji festiwalu, będą zmagania przedstawicieli zachodniopomorskich powiatów w konkursie kulinarnym – Cały ogród na talerzu! Uczestnicy przygotują trzy potrawy konkursowe: przystawkę lub zupę, danie główne oraz deser. Ocenie jury podlegać będą: walory smakowe i estetyczne dania, stopień trudności wykonanej potrawy oraz stopień wykorzystania w niej kwiatów jadalnych. Dodatkowo, wyjątkowym wyróżnieniem dla jednej z grup będzie nagroda publiczności - HIT FESTIWALU.

W czasie trwania festiwalu, odbędzie się kiermasz. W bogatym asortymencie stoisk wystawczych, każdy znajdzie coś dla siebie. W sprzedaży pojawią się produkty tradycyjne i regionalne, aromatyczne miody, kwiatowe przetwory i nalewki, świeże zioła oraz szeroka gama artykułów, nie tylko spożywczych, zawierających kwiaty.

 

   

Podczas festiwalu nie zabraknie również porad ekspertów. Zaproszeni goście specjalni, podzielą się swoją wiedzą kulinarną oraz ogrodniczą. W tym roku oprócz kulinarnego zastosowania kwiatów, przedstawimy również kwiaty w kosmetyce. Uczestnicy tegorocznej edycji, będą mogli wziąć udział w zabawach i warsztatach tematycznych. Zapraszamy w godzinach 1100 - 1700.

 

W tym roku, tematem przewodnim II Kulinarnego Festiwal Kwiatów Jadalnych jest:

Róża - królowa smaku i zapachu.

 

UWAGA!

Informujemy, że podczas II Kulinarnego Festiwalu Kwiatów Jadalnych, między Ogrodami Tematycznymi Hortulus i Ogrodami Hortulus Spectabilis będzie kursował bus firmy AirBus.

 


Chcesz wystawić swoje stoisko lub poprowadzić warsztat podczas tegorocznej edycji festiwalu?

A może masz inny pomysł na swój udział w tym wydarzeniu?

Napisz do nas: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Zobacz jak wyglądała ubiegłoroczna edycja -> kliknij tutaj