Drukuj
Kategoria: Aktualności

Zakończył się pierwszy etap XVIII edycji konkursu na „Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT 2021”. Konkurs ma na celu wyłonienie najlepszych, najbardziej atrakcyjnych, nowatorskich i przyjaznych dla turystów produktów turystycznych w Polsce.

Pierwszy etap konkursu odbył się na poziomie regionalnym. Komisja Konkursowa Zachodniopomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej wybrała najlepsze produkty turystyczne województwa Zachodniopomorskiego. I miejsce zajął Kulinarny Festiwal Kwiatów Jadalnych! Zwycięstwo w etapie regionalnym jest pierwszym krokiem do zdobycia „Turystycznego Oscara”- Certyfikatu POT 2021.

Kulinarny Festiwal Kwiatów Jadalnych odbywa się cyklicznie od 2016 r., w Ogrodach Hortulus Spectabilis w Dobrzycy. Festiwal w kompleksowy sposób prezentuje kwiaty jadalne – sposoby ich uprawy, wykorzystania w gastronomii, florystyce, kosmetyce i carvingu. Każdej edycji towarzyszy inny temat przewodni. Podczas festiwalu odbywa się: plenerowe gotowanie z wykorzystaniem kwiatów jadalnych, prelekcje, warsztaty, pokazy, animacje, konkursy i porady. Zobaczcie jak wyglądała tegoroczna edycja: kliknij tutaj.