Menu mobilne

OGRODY HORTULUS SPECTABILIS
OGRODY HORTULUS SPECTABILIS

Wyróżnienie POT w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny 2014 r.

OGRODY HORTULUS SPECTABILIS
OGRODY HORTULUS SPECTABILIS
OGRODY HORTULUS SPECTABILIS
OGRODY HORTULUS SPECTABILIS
OGRODY HORTULUS SPECTABILIS
OGRODY HORTULUS SPECTABILIS
OGRODY HORTULUS SPECTABILIS
OGRODY HORTULUS SPECTABILIS
OGRODY HORTULUS SPECTABILIS
OGRODY HORTULUS SPECTABILIS
OGRODY HORTULUS SPECTABILIS
OGRODY HORTULUS SPECTABILIS
OGRODY HORTULUS SPECTABILIS
OGRODY HORTULUS SPECTABILIS
OGRODY HORTULUS SPECTABILIS
OGRODY HORTULUS SPECTABILIS
OGRODY HORTULUS SPECTABILIS
OGRODY HORTULUS SPECTABILIS
OGRODY HORTULUS SPECTABILIS
OGRODY HORTULUS SPECTABILIS
OGRODY HORTULUS SPECTABILIS
OGRODY HORTULUS SPECTABILIS
OGRODY HORTULUS SPECTABILIS
OGRODY HORTULUS SPECTABILIS
OGRODY HORTULUS SPECTABILIS
OGRODY HORTULUS SPECTABILIS
OGRODY HORTULUS SPECTABILIS
OGRODY HORTULUS SPECTABILIS
OGRODY HORTULUS SPECTABILIS
OGRODY HORTULUS SPECTABILIS
OGRODY HORTULUS SPECTABILIS
OGRODY HORTULUS SPECTABILIS
Previous Next Play Pause
Dyniowe Garden Party 2021

26 września 2021 w Ogrodach Hortulus Spectabilis odbędzie się IV Dyniowe Garden Party. Nasi ogrodnicy już od maja czuwają nad uprawą głównych bohaterek tej imprezy. A jest ich całkiem sporo! W ogrodzie liczącym ponad 2 ha uprawiamy ponad 40 odmian dyni, w tym Hokkaido, Bambino, Champion czy najbardziej okazałe Atlantic Giant. W naszych warzywnikach podziwiać można nie tylko dynie. W ich towarzystwie rosną również pomidory, papryka, kabaczki i cukinie, pory, różne odmiany kapusty oraz tykwy i fasola.     

 

Dyniowe przysmaki

Podczas wydarzenia z ekologicznych warzyw przyrządzimy dla Was pyszne dania! O odpowiednią kompozycję smaków zadba szef kuchni Paweł Romankiewicz. Podczas pokazów Szef Paweł opowie o tym, które odmiany dyń najlepiej nadadzą się na zupę, a które będą lepsze np. do konfitury. Ten pasjonat o gotowaniu może opowiadać godzinami, a w kuchni uwielbia eksperymentować. I tak będzie tym razem! I choć głównym tematem w jego menu będzie dynia, to podana zostanie ona na różne sposoby. Z pewnością nie zabraknie dyniowych placuszków, ani rozgrzewającej zupy dyniowej! Co jeszcze szef Paweł przygotuje w kociołkach podwieszanych nad ogniskami? Zdradzimy już wkrótce.

Wycieczka z głównym ogrodnikiem „Prymulą” po ekologicznych warzywniakach

Na niezwykłą wycieczkę pełną wiedzy, zabierze Was Anna Kanios-Osman, w ogrodach znana jako Prymula. Warzywniki w Ogrodach Hortulus prowadzone są w sposób ekologiczny z wykorzystaniem starych praktyk ogrodniczych. Wśród wielu popularnych i standardowych warzyw, znajduje się tu również szeroka kolekcja zapomnianych gatunków (rzepa, jarmuż, topinambur) oraz nowych odmian warzyw np. żółte i bordowe marchewki, kolorowa kukurydza, pomidory w różnych odmianach. Podczas wycieczki dowiecie się jak uprawiać warzyw w sposób ekologiczny. Miłośnicy ogrodnictwa mogą liczyć również na wiele ciekawostek oraz wskazówek uprawowych.

Dyniowe aranżacje

Podczas tegorocznego Dyniowego Garden Party o oprawę florystyczną zadbają kursantki i absolwentki kierunku florystyka Policealnej Szkoły Cosinus Plus Koszalin. Florystyki podczas pokazów pokuszą się o przygotowanie niezwykłych prac z wykorzystaniem patisonów, kabaczków, dyni oraz  najpiękniejszych jesiennych bylin i traw. Należy zaznaczyć, że dynia nie będzie tu jedynie naczyniem, a głównym elementem ich prac. W poprzednich latach podziwiać mogliśmy dyniową pannę młodą, pawia czy niedźwiadka. Dyniowe kompozycje - od dużych konstrukcji, aż po małe elementy dekoracyjne zdobić będą praktycznie cały ogród.

Konkurs Dyniowych Cudaków

Goście tegorocznej edycji będą mieli również szansę na zaprezentowanie własnych dyniowych dzieł. Podczas wydarzenia odbędzie się konkurs Dyniowych Cudaków. Gotowego dyniowego cudaka należy przynieść ze sobą na Dyniowe Garden Party (26.09.2021) i zgłosić go do konkursu do godziny 12:00. Musi się on składać z przynajmniej jednej dyni i może być rzeźbą lub konstrukcją. Dyniowe cudaki oceni komisja konkursowa powołana przez Ogrody Hortulus. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się podczas wydarzenia, około godz. 14:00. Regulamin.

Stoiska wystawcze

Jeszcze przed zimą warto uzupełnić domową spiżarnię! Podczas wydarzenia swoje najlepsze przetwory zaprezentują Wam producenci regionalni. W ich ofercie znajdą się: miody, konfitury, marynaty, octy oraz soki. W sprzedaży pojawią się różne, niespotykane odmiany dyń - Blue Hubbard, Sombra, Garbo, Champion, Turban Mix, Gremlins czy Sweet Dumpling oraz oryginalne wyroby dyniowe np. ketchup z dyni. Niektórzy z wystawców specjalnie na Dyniowe Garden Party tworzą limitowane, dyniowe serie swoich produktów. Już teraz Mydlarnia Inspiracja przygotowuje dla Was świece „dyniowe ciasteczko”. 

Dyniowe Animacje

Na dużych i małych uczestników wydarzenia czekać będą również zabawy ruchowe oraz plastyczne. Wśród nich znajdują się m.in.: dyniowe kółko i krzyżyk, rzut ringiem na dynię czy piłką do wnętrza dyniowego bałwanka. Najmłodsi uczestnicy będą mogli zmierzyć się również w turnieju skoków w worku. Nie zabraknie również animacji plastycznych, podczas których będzie można przygotować własne dyniowe dzieło. Animacje poprowadzi Klub Koszalińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej "Nasz dom". Specjalnie na Dyniowe Garden Party przygotowane zostały również ulotki i tablice z ciekawostkami i dyniowymi przepisami.

Ważenie rekordzistek

Podczas Dyniowego Garden Party odbędzie się oficjalne ważenie i mierzenie największych okazów dyni. W tym roku nawet nasi ogrodnicy są ciekawi wyników. Pomimo początkowego słabego wzrostu, ostatnie deszczowe dni sprawiły, że dynie rosną w oczach. Często jednak ich duże gabaryty wcale nie idą w parze ze sporą wagą. Bywa, że niepozorne „maluchy” okazują się być cięższe od gigantów. Tuż obok ważenia, niezwykle ważne stało się również mierzenie. W tej kategorii do rywalizacji staną tykwy. W ubiegłym roku najdłuższa z nich mierzyła 120 cm!  Ciekawe czy uda się pobić ubiegłoroczne rekordy.

Dyniowa Gonitwa – sztafeta z przeszkodami

Już teraz można zgłosić swoją drużynę do Dyniowej Gonitwy. Gonitwa jest formą sztafety, w której uczestnicy zamiast pałeczki przekazują sobie dynię. W Dyniowej Gonitwie nie tylko szybkość biegaczy ma znaczenie. Tutaj kluczowe jest szczęście! Drużyny przed startem wylosują dynie z którą pobiegną. Przekrój okazów jest olbrzymi od 1 do nawet 30 kg. Rozgrzewkę przed biegiem poprowadzi energetyczna ekipa Mamusiek.

W biegu mogą wziąć udział drużyny liczące od 2 do 5 osób. Na dystansie 1000 m utworzone zostaną 4 punkty zmiany uczestników oraz 4 przeszkody. Bieg jest formą zabawy, więc oprócz fanów biegania zapraszamy również amatorów i rodziny z dziećmi. Aby zgłosić drużynę należy przesłać do nas wypełniony formularz zgłoszeniowy.

Opłata startowa biegu wynosi równowartość biletu wstępu do Ogrodów Hortulus Spectabilis:

  • dla dorosłych i młodzieży powyżej 15 roku życia - 35 zł/osoba
  • dla dzieci od 3 do 15 roku życia - 25 zł/osoba
  • dzieci do lat 3 gratis.

W ramach opłaty startowej, każdy zarejestrowany uczestnik Dyniowej gonitwy otrzymuje pamiątkowy znaczek, napój regeneracyjny po biegu, porcję zupy dyniowej oraz wstęp do Ogrodów Hortulus Spectabilis. Dodatkowo każda z drużyn otrzymuje wydrukowaną mapkę z trasą biegu, a także może zabrać do domu wylosowaną przez siebie dynię. Opłatę startową można wpłacić przed Dyniowym Garden Party przelewem lub w dniu imprezy. Szczegóły dotyczące płatności znajdują się w regulaminie.

Zapisz się na bieg -> formularz zgłoszeniowy.

Dyniobranie – gra terenowa

Dla miłośników pieszych wycieczek przygotowaliśmy Dyniobranie – grę terenową po Ogrodach Hortulus Spectabilis. Uczestnicy zabawy będą musieli odnaleźć 5 punktów ukrytych na trasie rajdu. Przy każdym z punktów do rozwiązania będzie zagdaka, której rozwiązanie trzeba będzie wpisać na kartę zadań. Karty zadań oraz mapy z oznaczonymi punktami rozdawane będą w kasach biletowych oraz pkt. informacji.

Drążenie dyni na czas – konkurs!

W czasie wydarzenia odbędzie się konkurs drążenia dyni na czas. Uczestnictwo należy zgłosić w dniu imprezy – uwaga liczba miejsc będzie ograniczona. O udziale decydować będzie kolejność zgłoszeń. Do wykonania zadania – wydrążenia dyni, śmiałkowie dostaną od nas jedynie łyżkę. Dynie do drążenia zostaną wylosowane przez uczestników tuż przed konkursem. Konkurs przeznaczony jest dla osób dorosłych.       

Program Godzinowy:

10:30 Otwarcie Ogrodów Hortulus Spectabilis

11:00 Rozpoczęcie Dyniowego Garden Party i wielkie gotowanie zupy dyniowej

11:00-15:00  Prezentacja i sprzedaż produktów lokalnych

                        Dyniowe animacje w ogrodzie dla całej rodziny

                        Dynionbranie

                        Dyniowe aranżacje – pokazy florystyczne

12:00 Rozpoczęcie rozgrzewki do Dyniowej Gonitwy

12:30 Start Dyniowej Gonitwy

13:00 Zakończenie Dyniowej Gonitwy i dekoracja uczestników

13:30 Moja ekologiczna uprawa – wycieczka po warzywnikach z głównym Ogrodnikiem Ogrodów Hortulus – „Prymulą”

13:30 Ważenie dyniowych rekordzistek

14:00 Konkurs drążenia dyni na czas  

14:20 Rozstrzygnięcie konkursu na najlepszego dyniowego cudaka

15:00 Zakończenie Dyniowego Garden Party

17:30 Zamknięcie Ogrodów Hortulus Spectabilis

*Uwaga! Program ramowy, może ulec zmianie.

 

Dyniowe Garden Party 2020 (1)
Dyniowe Garden Party 2020 (2)
Dyniowe Garden Party 2020 (3)
Dyniowe Garden Party 2020 (4)
Dyniowe Garden Party 2020 (5)
Dyniowe Garden Party 2020 (6)
Dyniowe Garden Party 2020 (7)
Dyniowe Garden Party 2020 (8)
Dyniowe Garden Party 2020 (9)
Dyniowe Garden Party 2020 (10)
Dyniowe Garden Party 2020 (11)
Dyniowe Garden Party 2020 (12)
Dyniowe Garden Party 2020 (13)
Dyniowe Garden Party 2020 (14)
Dyniowe Garden Party 2020 (15)
Dyniowe Garden Party 2020 (16)
Dyniowe Garden Party 2020 (17)
Dyniowe Garden Party 2020 (18)
Dyniowe Garden Party 2020 (19)
Dyniowe Garden Party 2020 (20)
Dyniowe Garden Party 2020 (21)
Dyniowe Garden Party 2020 (22)
Dyniowe Garden Party 2020 (23)
Dyniowe Garden Party 2020 (24)
Dyniowe Garden Party 2020 (25)
Dyniowe Garden Party 2020 (26)
Dyniowe Garden Party 2020 (27)
Dyniowe Garden Party 2020 (28)
Dyniowe Garden Party 2020 (29)
Dyniowe Garden Party 2020 (30)
Dyniowe Garden Party 2020 (31)
Dyniowe Garden Party 2020 (32)
Dyniowe Garden Party 2020 (33)
Dyniowe Garden Party 2020 (34)
Dyniowe Garden Party 2020 (35)
Dyniowe Garden Party 2020 (36)
Dyniowe Garden Party 2020 (37)
Dyniowe Garden Party 2020 (38)
Dyniowe Garden Party 2020 (39)
Dyniowe Garden Party 2020 (40)
Dyniowe Garden Party 2020 (41)
Dyniowe Garden Party 2020 (42)
Dyniowe Garden Party 2020 (43)
Dyniowe Garden Party 2020 (44)
Dyniowe Garden Party 2020 (45)
Dyniowe Garden Party 2020 (46)
Dyniowe Garden Party 2020 (47)
Dyniowe Garden Party 2020 (48)
Dyniowe Garden Party 2020 (49)
Dyniowe Garden Party 2020 (50)
Dyniowe Garden Party 2020 (51)
Dyniowe Garden Party 2020 (52)
Dyniowe Garden Party 2020 (53)
Dyniowe Garden Party 2020 (54)
Dyniowe Garden Party 2020 (55)
Dyniowe Garden Party 2020 (56)
Dyniowe Garden Party 2020 (57)
Dyniowe Garden Party 2020 (58)
Dyniowe Garden Party 2020 (59)
Dyniowe Garden Party 2020 (60)
Dyniowe Garden Party 2020 (61)
Dyniowe Garden Party 2020 (62)
Dyniowe Garden Party 2020 (63)
Dyniowe Garden Party 2020 (64)
Dyniowe Garden Party 2020 (65)
Dyniowe Garden Party 2020 (66)
Dyniowe Garden Party 2020 (67)
Dyniowe Garden Party 2020 (68)
Dyniowe Garden Party 2020 (69)
Dyniowe Garden Party 2020 (70)
Dyniowe Garden Party 2020 (71)
Dyniowe Garden Party 2020 (72)
Dyniowe Garden Party 2020 (73)
Dyniowe Garden Party 2020 (74)
Dyniowe Garden Party 2020 (75)
Dyniowe Garden Party 2020 (76)
Dyniowe Garden Party 2020 (77)
Dyniowe Garden Party 2020 (78)
Dyniowe Garden Party 2020 (79)
Dyniowe Garden Party 2020 (80)
Dyniowe Garden Party 2020 (81)
Dyniowe Garden Party 2020 (82)
Dyniowe Garden Party 2020 (83)
Dyniowe Garden Party 2020 (84)
Dyniowe Garden Party 2020 (85)
Dyniowe Garden Party 2020 (86)
Dyniowe Garden Party 2020 (88)
Dyniowe Garden Party 2020 (89)
Dyniowe Garden Party 2020 (90)
Dyniowe Garden Party 2020 (91)

 

Kontakt telefoniczny+48 602 610 041
Skontaktuj się z namibiuro@hortulus.com.pl
Lokalizacja Dobrzyca 76, 76-038
Regulaminczytaj

 

  • Tłumacz stronę

    Polish English German Norwegian Russian Swedish